90'z Exhibition / Sergi 

5-6 Mart 2016
@ HYPE STORE / Caferağa Mah. Kadife Sokak (Barlar Sokağı) No: 41/A Kadıköy, 34710 İstanbul / Turkey

Afiş: 
Can Dağlı

Born in 80's, grew up in 90's but still kids today. 90'z is a screenprinted poster exhibition inspired by 90's pop culture and cartoons. 16 kidults printed their own posters with their bare hands. Hand printed posters are limited edition of 20 and will be on sale during exhibition in Hypestore ( Istanbul / Turkey ) on march 5 and 6.
...

80’lerde doğduk, 90’larda çocuk olduk. Şapkamızı ters taktık; Walkman kulağımızda havamıza baktık. Boş zamanlarımızda taso üter, Atari oynardık. 

Tabletimiz, telefonumuz yoktu o zamanlar. Çizgi filmlerimiz vardı bizim. Onlar için sabah erkenden kalktık, elimizde Meybuz saatlerce seyre daldık. Bazen ninca törtıs olduk; bazen gost bastırs! Ne şarkılarını doğru düzgün söyleyebildik; ne isimlerinin yazılışını öğrenebildik. Ama sevdik onları. Samimi sevdik, içten sevdik. He-man’i abimiz; Zeyna’yı ablamız bildik. 

Gün gelir belki Beverly Hills’de pembe Cadillac’a bineriz dedik. O da olmazsa Bart’ın kaykayına taliptik. Zaman hızla akıp geçti, anlayamadan büyüdük. Hayatlarımız değişse; tasolar tasalara dönüşse de içimizdeki çocuk hiç değişmedi. İşte o çocuk, bizi bir araya getirdi. Herkes özlediği çizgi karakterini seçti, çizdi, bastı, sergiledi. 

16 biribirinden deli çocuğun 90'lar karakterlerini çizip, elcağızlarıyla 20'şer den serigrafisini yaptığı posterlerin sergisi 5-6 Mart'ta Hypestore'da.

Tüm Alf çocuklarını sergiye bekliyor, Forever 90’s diyoruz!
Back to Top